Krāpnieku programmatūra

Krāpnieku programmatūra

Trojas zirgi, klaviatūras nolasītāji un citas kaitīgās programmas kalpo jauna veida noziegumu pastrādāšanai, un šos noziegumus ir ļoti grūti atklāt. Iegaumējiet: tas tiešām ir bīstami.Kas ir "krāpnieku programmatūra"?

Vairums kaitīgo programmu, ko izmanto noziegumu pastrādāšanai, ir dažādi Trojas zirgi. Vieni reģistrē klaviatūras taustiņu nospiešanas secību, citi fotografē datora ekrānu, kad lietotājs apmeklē bankas vietni, vēl citi lejupielādē datorā dažādu kaitīgo kodu, paver "lūku" hakerim, lai viņš varētu iekļūt datora sistēmā utt. Visām šīm programmām ir kopīgs uzdevums – vākt konfidenciālu informāciju, kas ļaundariem nepieciešama, lai viņi varētu nozagt lietotāja naudu.

Kā aizsargāt datoru no kaitīgā koda un hakeru uzbrukumiem?

Lai aizsargātu savu datoru no kaitīgā koda un hakeru uzbrukumiem, ievērojiet tālāk minētos vienkāršos noteikumus.

Instalējiet datorā programmatūru, kas paredzēta aizsardzībai pret IT apdraudējumiem.

Regulāri instalējiet operētājsistēmas un lietojumprogrammu atjauninājumus, kas novērš drošības trūkumus. Ja lietojat Microsoft® Windows®, tad jums nevajag ik mēnesi manuāli lejupielādēt atjauninājumus; iestatiet atjaunināšanu automātiskā režīmā – Starts | Kontrolpanelis | Windows Drošības centrs (Start | Control Panel | Security Center). Ja lietojat Microsoft Office programmu paketi, neaizmirstiet regulāri atjaunināt arī to.

Kad e-pastā saņemt sūtījumu ar piesaistītu failu (Word dokumentu, Excel izklājlapu, izpildāmu failu ar paplašinājumu .EXE u.tml.), neveriet vaļā šo failu, ja sūtītājs nav jums pazīstams. Neveriet vaļā piesaistīto failu, ja šāds sūtījums pienācis bez iepriekšēja brīdinājuma. NEKĀDĀ GADĪJUMĀ neveriet vaļā surogātpasta vēstulēm piesaistītus failus.

Regulāri (vismaz reizi dienā) atjauniniet datora drošības programmas.

Strādājot ar datoru, kontu ar administratora tiesībām izmantojiet tikai tad, kad instalējat programmas vai maināt sistēmas iestatījumus. Ikdienas darbam izveidojiet atsevišķu kontu ar ierobežotām lietotāja tiesībām (to var izdarīt Kontrolpaneļa sadaļā "Lietotāju konti"). Tas nepieciešams tādēļ, ka uzbrukuma gadījumā kaitīgajam kodam tiks piešķirtas tādas pašas tiesības kā kontam, kurā esat pieteicies sistēmā. Ja esat pieteicies sistēmā kā administrators, tad administratora tiesības iegūs arī vīruss, tārps vai Trojas zirgs, tāpēc tas varēs piekļūt svarīgiem datiem jūsu sistēmā.

Regulāri veiciet savu datu rezerves kopēšanu kompaktdiskā (CD), DVD diskā vai ārējā USB datu nesējā. Ja kaitīga programma sabojās datus jūsu cietajā diskā vai veiks to šifrēšanu, varēsiet tos atjaunot no rezerves kopijas.

Lai aizsargātos pret kaitīgu kodu un hakeru uzbrukumiem

  • Instalējiet drošības programmatūru.
  • Regulāri instalējiet atjauninājumus, kas uzlabo drošību.
  • Ievērojiet piesardzību, saņemot surogātpasta un tūlītējās ziņojumapmaiņas sūtījumus.
  • Administratora kontu datorā izmantojiet tikai tad, kad tas ir nepieciešams.
  • Veiciet datu rezerves kopēšanu.