Bezvadu tīklu aizsardzība

Bezvadu tīklu aizsardzība

Ja bezvadu tīklu neaizsargā, tad hakeri bez grūtībām var pārtvert datus, kas tiek pārraidīti šajos tīklos, kā arī piekļūt failiem, kas atrodas jūsu datorā. To visu var izdarīt, sēžot ērtā dīvānā.Kāpēc jārūpējas par bezvadu tīkla drošību?

Mūsdienās lielāko daļu datoru var pievienot tīklam bez vadiem. Tas nozīmē, ka nav vajadzīgs datortīkla kabelis, lai dators pieslēgtos internetam vai savienotos ar citām datortīkla ierīcēm. Bezvadu savienojuma galvenā priekšrocība ir iespēja lietot internetu, atrodoties jebkurā māju vai biroja punktā; vienīgais priekšnoteikums - datora atrašanās bezvadu sakaru ierīces darbības zonā. Taču tad, ja bezvadu tīkls nav aizsargāts, var rasties bīstamas situācijas:

  • hakeris var pārtvert datus, kurus pārraidāt vai saņemat;
  • hakeris var piekļūt jūsu bezvadu tīklam;
  • cita persona var piesavināties jūsu interneta pieslēguma kanālu.
Ja jūsu bezvadu tīkls nav aizsargāts, hakeris var pārtvert datus, kas tiek pārraidīti šajā tīklā, piekļūt jūsu tīklam un failiem jūsu datorā, kā arī pieslēgties internetam, izmantojot jūsu interneta pieslēgumu. Pēdējā gadījumā ļaundaris ne vien palēnina jūsu interneta pieslēgumu, bet arī izmanto jūsu apmaksāto datu plūsmu, kas var būt ierobežota saskaņā ar līgumu, ko esat noslēdzis ar interneta pakalpojumu sniedzēju.


Kā nodrošināt bezvadu tīkla drošību?

Nepieciešams aizsargāt bezvadu piekļuves ierīci, un to var veikt ar dažiem vienkāršiem paņēmieniem.

Nomainiet bezvadu ierīces administratora paroli. Hakeris viegli var uzzināt, kādu noklusēto paroli lieto šo ierīču ražotājs, un tad to izmantos, lai piekļūtu jūsu bezvadu tīklam. Neizmantojiet paroles, kuras viegli var noteikt vai uzminēt (sk. sadaļu par paroļu sastādīšanu).

Izslēdziet tīkla identifikatora translāciju (SSID broadcasting; SSID – Service Set Identifier, tīkla identifikators), lai jūsu bezvadu ierīce nepārraidītu informāciju par to, ka tā darbojas.
Ieslēdziet datu plūsmas šifrēšanu: ieteicams izmantot WPA protokolu, ja jūsu ierīce to atbalsta; ja ne, tad izmantojiet WEP šifrēšanas protokolu.

Nomainiet ierīces tīkla identifikatoru (SSID). Ja atstāsiet ražotāja noteikto noklusēto ierīces identifikatoru, ļaundaris, kuram tas zināms, viegli varēs "nopeilēt" jūsu bezvadu tīklu. Neizmantojiet vārdus, kurus viegli var uzminēt (sk. sadaļu par paroļu sastādīšanu).


Lai aizsargātu bezvadu tīklu:

  • nomainiet bezvadu piekļuves ierīces noklusēto administratora paroli;
  • ieslēdziet WPA (drošāka) vai WEP šifrēšanu;
  • izslēdziet SSID un nomainiet noklusēto bezvadu ierīces nosaukumu tīklā;
  • ievērojiet arī pārējos noteikumus par aizsardzību pret kaitīgām programmām un hakeru uzbrukumiem.