Hakeru uzbrukumi

Hakeru uzbrukumi

Hakeri iekļūst datoros tieši tāpat kā zagļi ielaužas mājās un dzīvokļos. Vai zināt, kā tas notiek un kā aizsargāties no tādas ielaušanās?




Kas ir hakeris?

Agrāk par hakeriem sauca prasmīgus programmētājus. Tagad ar šo vārdu apzīmē cilvēkus, kuri izmanto programmatūras ievainojamības, lai iekļūtu datora sistēmā. Tādu rīcību var salīdzināt ar noslēgtas telpas durvju uzlaušanu. Hakeri uzlauž gan atsevišķus datorus, gan veselus datoru tīklus. Pēc iekļūšanas sistēmā viņi nozog konfidenciālus datus vai instalē kaitīgas programmas. Viņi arī izmanto uzlauztos datorus, lai izplatītu surogātpastu.

Kas ir ievainojamība?

Mūsdienu lietojumprogrammas ir ļoti sarežģītas – tās sastāv no tūkstošiem koda rindu. Bet tās izstrādā cilvēki, un katrs cilvēks var kļūdīties. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka programmās ir kļūdas, kuru dēļ rodas ievainojamības, ko var ļaunprātīgi izmantot. Hakeri tās izmanto, lai iekļūtu sistēmā, bet vīrusu rakstītājiem kļūdas lietojumprogrammu kodā ļauj nodrošināt automātisku kaitīgās programmas palaišanu datorā.


Kā aizsargāt datoru no hakeru uzbrukumiem?

Hakeri ir elektroniskie kramplauži, kuri iekļūst jūsu datora sistēmā, izmantojot "caurumus" – programmatūras ievainojamības. Lai pasargātos no viņiem, ir vajadzīga īpaša programma – ugunsmūris. Bieži vien tas ir antivīrusu programmatūras sastāvā. Ugunsmūris konstatē ielaušanās mēģinājumus un padara jūsu datoru hakeriem neredzamu.