AV-TEST pētījums: Kaspersky Endpoint Security Cloud pilnībā novērš sensitīvo datu nejaušu noplūdi

2. septembris 2021
AV-TEST pētījums: Kaspersky Endpoint Security Cloud pilnībā novērš sensitīvo datu nejaušu noplūdi
Saskaņā ar nesen veikto AV-TEST novērtējumu, Kaspersky Endpoint Security Cloud uzrāda 100% efektivitāti, atklājot Microsoft 365 lietojumprogrammās failus, kuri satur Vācijas Personas identifikācijas informāciju (PII) vai bankas karšu informāciju. Šī informācija ļauj drošības administratoriem redzēt, kurš ir piekļuvis PII, un gādā, lai klientu dati netiktu pakļauti riskam. Šī testa pozitīvie rezultāti ir augstāki nekā Microsoft 365 E5 iebūvētajam drošības risinājumam.

Jebkura lieluma uzņēmumiem ir jāatbilst datu aizsardzības likumu prasībām, lai aizsargātu klientu sensitīvo informāciju, piemēram, pases datus vai vadītāja apliecības numuru. Likumu neievērošanas gadījumā uzņēmumiem uzliek lielus naudas sodus, kas mazākiem uzņēmumiem var būt liktenīgi. Kamēr lielie uzņēmumi var izmantot visaptverošu labāko praksi, lai nodrošinātu sensitīvo datu aizsardzību un tādējādi izvairītos no naudas sodiem, mazākiem uzņēmumiem ir nepieciešama ātra palīdzība un viegli ieviešami risinājumi. Tāpēc šo risinājumu efektivitāte ir kritiski svarīga.

Savā pētījumā AV-TEST veica Sensitive Data Discovery testu, izmantojot Kaspersky Endpoint Security Cloud un Microsoft Office 365 E5. Mērķis bija noskaidrot, kā abi patstāvīgi var detektēt Vācijas PII un bankas karšu numurus dokumentos, kas ir augšupielādēti Office 365 kontā, un vai minētās programmas uzrādīs iespējamās drošības problēmas, darot tās zināmas sistēmas administratoram. Testa laboratorijā izveidoto paraugu komplektā bija seši dažādi Vācijas PII numuru veidi: personas apliecība, pase, sociālās apdrošināšanas numurs, nodokļu maksātāja identifikācijas numurs, uzturēšanās atļauja, vadītāja apliecība un trīs dažādu veidu banku kartes.

Kaspersky risinājums testā visiem septiņiem PII veidiem darbojās nevainojami, 100% līmenī, un neizraisīja nevienu viltus pozitīvu rezultātu. Daļa no testa ietvēra arī atbilstošu izmaiņu veikšanu PII un failu paplašinājumu pielāgošanu, lai gādātu, ka šie risinājumi aptver visus iespējamos "reālās pasaules" scenārijus. Nekādas izmaiņas neietekmēja risinājuma efektivitāti, un tam izdevās konstatēt visus failus.

"Pārbaudē atklājās, ka Kaspersky ir visaptverošs aizsardzības risinājums, kas pasargā uzņēmuma personu un sensitīvos datus," atzīst AV-TEST pētījumu direktors Deivids Valkevičs.

Kaspersky-APPROVED-Data-Loss-Prevention
Pamatojoties uz testa rezultātiem, Kaspersky ir piešķirts sertifikāts “APPROVED Data Loss Prevention” 
(APSTIPRINĀTA datu zuduma novēršana).

Visa atskaite par pētījumu "Personal Identifiable Information Protection: Sensitive Data Discovery test", kas veikts pēc Kaspersky pasūtījuma un ko veicis AV-TEST GmbH, ir pieejama šeit.

Lai iegūtu papildu informāciju par Kaspersky Endpoint Security Cloud, apmeklējiet produktu lapu vai lejupielādējiet PDF dokumentu.

Par AV-TEST
AV-TEST GmbH ir neatkarīgs pakalpojumu sniedzējs IT drošības un pretvīrusu izpētes jomā, kas koncentrējas uz jaunākās ļaunprogrammatūras atklāšanu un analīzi, kā arī tās izmantošanu visaptverošā drošības produktu salīdzinošajā testēšanā.

AV-TEST kopš 2004. gada darbojas Magdeburgā (Vācija), un šajā uzņēmumā strādā vairāk nekā 30 darbinieku — profesionāļi ar lielu praktiskā darba pieredzi. AV-TEST laboratorijās atrodas 300 klientu un serveru sistēmas, kurās tiek glabāti un apstrādāti vairāk nekā 2500 terabaiti apkopotu neatkarīgu testu datu, kas satur gan kaitīgu, gan nekaitīgu paraugu informāciju.

Par Kaspersky
Kaspersky ir globāls kiberdrošības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. Kaspersky dziļās draudu izlūkošanas un drošības zināšanas pastāvīgi tiek pārveidotas par novatoriskiem drošības risinājumiem un pakalpojumiem, lai aizsargātu uzņēmējdarbību, kritisko infrastruktūru, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības risinājumu portfelī ietilpst vadošā galiekārtu aizsardzība un virkne specializētu drošības risinājumu un pakalpojumu, lai cīnītos pret sarežģītiem un mainīgiem digitāliem draudiem. Kaspersky tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 240 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo. Vairāk par Kaspersky lasiet šeit.

Par Starptautisko caurredzamības iniciatīvu
2017. gadā Kaspersky, konsultējoties ar valstu regulatoriem (īpaši Lielbritānijas, kas ir mītnes zeme Kaspersky pārvaldītājsabiedrībai), uzsāka savu Starptautisko caurredzamības iniciatīvu, kuras ietvaros uzņēmuma digitālā infrastruktūra, ieskaitot antivīrusu mākoni un virtuālo programmatūras salikšanas līniju, tiek migrēta uz Šveici, bet īpaši izveidotos Caurredzamības centros valdību regulatori, korporatīvie partneri un klienti var caurlūkot uzņēmuma produktu pirmkodu (un kompilēt to, lai pārliecinātos, ka tas atbilst produktiem tirgū), programmatūras atjauninājumus, ļaunprogrammatūras noteikšanas noteikumus, kā arī citus tehniskos un biznesa procesus (tas jau ir noticis vairāk kā 20 reizes). Plašāk par iniciatīvu un citiem tās ietvaros veiktajiem pasākumiem, kas faktiski aizsāk jauna uzticamības standarta izveidi IT nozarē, kā arī informāciju par pieteikšanos Caurredzamības centra apmeklējumam, atradīsiet lapā https://www.kaspersky.com/transparency-center, bet visaptverošu informāciju par caurredzamību Kaspersky darbībā atradīsiet lapā https://www.kaspersky.com/about/transparency.

Par Kaspersky Private Security Network Latvijā
Paaugstinātas drošības sistēmām un prasīgiem biznesa klientiem Kaspersky piedāvā unikālu risinājumu (mums nav zināmi līdzīgi risinājumi) - Kaspersky Private Security Network, kas paredz mākoņsistēmas izvietošanu klienta infrastruktūrā viņa pilnā pārziņā, līdz ar ko nekādi dati neatstāj klienta infrastruktūru, pie viena nodrošinot maksimāli augstu aizsardzības līmeni. Kā bezmaksas alternatīva tiek piedāvāts lokālais centralizēts Kaspersky Private Security Network Latvijā. Vairāk par to lasiet šeit.