Kaspersky ir atzīts kā Derwent Top 100 Global Innovator 2020

11. marts 2020
Kaspersky ir atzīts kā Derwent Top 100 Global Innovator™ 2020 kategorijā Programmatūra (Software) līdz ar citiem labākajiem IT nozares līderiem otro gadu pēc kārtas.

Gada ziņojumā no Clarivate Analytics tiek nosaukti pasaules inovatīvākie uzņēmumi, kas veiksmīgi attīsta vērtīgus patentētus izgudrojumus ar spēcīgu komercializācijas potenciālu, pamatotu tirgus apguvē un ietekmē uz citiem pakārtotiem izgudrojumiem.

Derwent Top 100 Global Innovator 2020 kopā ar citiem vispāratzītiem uzņēmumiem, kas ietver Amazon, Facebook, Google, Microsoft, Oracle, Symantec un Tencent. Kaspersky, kuras misija ir “drošākas pasaules veidošana”, ir devis nozīmīgu ieguldījumu kiberdrošības nozarē, pastāvīgi attīstot un patentējot jaunas IT drošības tehnoloģijas. Gadu gaitā uzņēmums ir kļuvis par tehnoloģisko līderi ar modernu un visaptverošu drošības risinājumu un pakalpojumu portfeli, kuros izmantotas unikālas tehnoloģijas, kas aizsargā mājas lietotājus un lielās korporācijas, valdības, rūpniecību un infrastruktūru.


Derwent Top 100 Global Innovators 2020


Kaspersky ir gandrīz 900 patentu portfelis, kas piešķirti ASV, Eiropā, Ķīnā, Krievijā un Japānā. Starp ievērojamākajiem nesenajiem izgudrojumiem var minēt izstrādes galiekārtu atklāšanas un reaģēšanas (EDR) un drošības informācijas un notikumu pārvaldības (SIEM) sistēmu jomā, mašīnmācīšanās un smilškastes tehnoloģiju izmantošanā (patents sistēmai un metodei, lai analizetu failu kaitīgumu virtuālajā mašīnā). Šīs un daudzas citas patentētas tehnoloģijas ir ieviestas Kaspersky risinājumos, piemēram, Kaspersky Anti Targeted Attack (KATA), Kaspersky Endpoint Detection and Response (KEDR), Kaspersky Industrial Cybersecurity for Nodes un citos produktos.

Pastāvīgas inovāciju virzīšanas un jaunu tehnoloģiju un risinājumu ieviešanas rezultātā Kaspersky turas vienu soli priekšā konkurentiem, un uzņēmuma risinājumi joprojām ir visvairāk pārbaudīti un visvairāk apbalvoti neatkarīgos testos un pārskatos.

Uzņēmuma izpilddirektors Jevgeņijs Kasperskis sacīja: “Ir liels gods otro gadu pēc kārtas tikt nosauktam par Derwent Top 100 Global Innovator 2020 kopā ar citiem nozares līderiem. Es vēlos pateikties mūsu labākajiem pētniekiem par viņu pastāvīgajām inovācijām un mūsu juridiskajai komandai, kas smagi strādā, lai aizsargātu mūsu tehnoloģijas un iegūtu patentu tiesības dažādos reģionos. Tā kā mūsu biznesa uzmanības centrā ir pāreja no "kiberdrošības" uz plašāku "kiberimunitātes" jēdzienu, mēs turpināsim būt starp līderiem inovācijās un attīstīt augstākus nozares standartus nākotnei."

"Globālo ideju nerimstošais temps nozīmē, ka saasinās konkurence starp inovatoriem, un palikšana virsotnē kļūst arvien grūtāka," sacīja Džefs Rojs, Clarivate Analytics IP grupas prezidents. "Mēs apsveicam 100 labākos pasaules inovatorus par jaunu ideju ģenerēšanas kultūras izveidi, konsekventi radot jaunas vērtības no izgudrošanas un nodrošinot izcilību pētniecībā un intelektuālā īpašuma izveidē."

Tagad tā devītajā gadā Derwent Top 100 Global Innovators izmanto redakcionāli uzlabotus, autoritatīvus un precīzus patentu datus no Derwent World Patents Index ™ (DWPI) un Derwent Patent Citations Index ™ (DPCI), lai izsekotu jauninājumiem, balstoties uz četriem rādītājiem:

  • Apjoms: Organizācijai pēdējos piecos gados jābūt vismaz 100 piešķirtajiem izgudrojumiem (un kopā iesniegtiem vairāk nekā 500).
  • Ietekme: Pakārtotās ietekmes līmenis, kas izpaužas augtsā citējamībā no citu organizāciju ir puses un ko mēra, izmantojot Derwent Patent Citations Index par pēdējiem pieciem gadiem, izslēdzot citēšanu no pašas organizācijas.
  • Panākumi: augsta sekmīguma attiecība patentu iegūšanā.
  • Globalizācija: patenta pieteikuma iesniedzēja ieguldījumu līmenis viņu izgudrojumā, kas tiek atsekots aizsardzības procesos visos četros galvenajos tirgus patentu birojos Ķīnā, Eiropā, Japānā un Amerikas Savienotajās Valstīs.
Derwent Top 100 Global Innovators 2020 ziņojums un pilns 100 labāko organizāciju saraksts atrodams šeit.


Kaspersky-Derwent-Top-100-Global-Innovator-2020


Par Kaspersky
Kaspersky ir starptautisks kiberdrošības risinājumu ražotājs ar pārvaldītājsabiedrību Apvienotajā Karalistē un digitālo infrastruktūru, kas tiek migrēta uz Šveici**. Tam ir izpētes centri 3 kontinentos, biroji 5 kontinentos, vairāk kā 4000 darbinieku un tas darbojas gandrīz 200 valstīs un teritorijās.

Kaspersky strādā informācijas drošības jomā kopš 1997. gada. Dziļas speciālās zināšanas un pieredze veido pamatu aizsardzības risinājumiem un pakalpojumiem, kas nodrošina uzņēmumu, kritiskās infrastruktūras, valsts iestāžu un mājas lietotāju drošību visā pasaulē. Kaspersky plašais piedāvājumu klāsts ietver inovatīvus izstrādājumus galiekārtu aizsardzībai, kā arī vairākus specializētos risinājumus un pakalpojumus cīņai ar sarežģītiem un nepārtraukti evolucionējošiem kiberdraudiem. Kaspersky tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonus lietotāju un 270 tūkstošus korporatīvo klientu, palīdzot saglabāt tiem svarīgo.

** Kaspersky klientus Eiropā jau apkalpo mākoņsistēma, kas izvietota datu centros Šveicē, Cīrihē. 
Latvijas lietotāji alternatīvi var bez maksas izmantot mākoni Kaspersky Private Security Network, kas izvietots datu centrā Latvijā (vairāk par to lasiet šeit).
Paaugstinātas drošības sistēmām Kaspersky piedāvā unikālu risinājumu Kaspersky Private Security Network, kas paredz mākoņsistēmas izvietošanu klienta infrastruktūrā viņa pilnā pārziņā, līdz ar ko nekādi dati neatstāj klienta infrastruktūru, pie viena nodrošinot maksimāli augstu aizsardzības līmeni.