• 8. februāris 2021
  AV-Comparatives piešķir apbalvojumu "Gada produkts 2020" risinājumam Kaspersky Internet Security
  Kaspersky vadošais drošības risinājums mājas lietotājiem – Kaspersky Internet Security – jau sesto reizi ir saņēmis apbalvojumu Product of the Year 2020 (Gada produkts 2020). Par to savā ikgadējā ziņojumā informē neatkarīgā testu laboratorija AV-Comparatives. Kaspersky produkts ir pārspējis 16 sāncenšus, saņemot Advanced+ vērtējumu septiņos testos, un sasniedzis augstāko kopvērtējumu starp visiem testētajiem Windows drošības produktiem.
 • 14. janvāris 2021
  Kaspersky eksperti saista uzbrukumu SolarWinds ar lūku Kazuar
  FireEye, Microsoft un SolarWinds 2020. gada 13. decembrī paziņoja, ka atklājuši lielu, sarežģītu piegādes ķēdes uzbrukumu, kuram izmantota jauna, iepriekš nezināma ļaunprogrammatūra Sunburst; tā pielietota pret SolarWinds Orion IT klientiem. Tagad Kaspersky eksperti ir atraduši dažādas konkrētas Sunburst un jau zināmo lūkas Kazuar versiju koda līdzības; šī lūka ir programmatūra, kas nodrošina attālu piekļuvi uzbrukuma upura datoram. Jaunie atklājumi sniedz ieskatu lietā, kas var palīdzēt pētniekiem turpmākajā uzbrukuma izmeklēšanā.
 • 7. janvāris 2021
  Ik dienu atklāto jauno ļaundatņu skaits 2020. gadā pieaudzis par 5,2 procentiem un sasniedzis 360 tūkstošus
  2020. gadā Kaspersky konstatēja vidēji 360 tūkstošus jaunu ļaundatņu dienā — tas ir par 5,2% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Galvenokārt to noteica lielais Trojas zirgu (ļaundatņu, kas spēj veikt dažādas darbības, tostarp dzēst datus un spiegot) un lūku (īpaša veida Trojas zirgu, kas ļauj uzbrucējiem attāli pārvaldīt inficēto ierīci) skaita pieaugums attiecīgi par 40,5% un 23%. Šīs tendences ir minētas Kaspersky drošības biļetena gada statistikas pārskatā.
 • 23. decembris 2020
  Global Brands Magazine atzinis Kaspersky par 2020. gada novatoriskāko uzņēmumu kiberdrošības risinājumu jomā
  Kaspersky ir ieguvis britu izdevuma Global Brands Magazine balvu "Most Innovative Cybersecurity Solutions Provider, Global, 2020" (Pasaulē novatoriskākais kiberdrošības risinājumu piegādātājs 2020. gadā) ikgadējā balvu pasniegšanā Global Brand Awards. Žūrija izvēlējās uzņēmumu Kaspersky starp ļoti konkurētspējīgiem dalībniekiem par ārkārtēju virzību uz inovācijām, attīstītu draudu analītiku, kvalitāti, par zīmola aktivitātēm, klientu servisu un darba efektivitāti visā pasaulē.
 • 15. decembris 2020
  Hakeru grupa DeathStalker uzbrūk ar jaunu ļaunprogrammatūru PowerPepper
  DeathStalker ir sarežģītu mērķuzbrukumu izpildītājs, kas, domājams, piedāvā uzlaušanas pakalpojumus, lai no finanšu un juridiskā sektora uzņēmumiem zagtu konfidenciālu komercinformāciju. Algotņu, par kuriem šā gada augustā pirmoreiz informēja Kaspersky pētnieki, darbība atkal ir novērota reālajā vidē. Šoreiz viņi izmanto jaunu ļaunprogrammatūras implantēšanas un piegādes taktiku: lūku, ko Kaspersky iedēvējis par PowerPepper, kura par sakaru kanālu izmanto DNS over HTTPS (lai paslēptu saziņu ar vadības serveri likumīga izskata datplūsmā). Turklāt PowerPepper izmanto vairākus izvairīšanās paņēmienus, tostarp steganogrāfiju (datu slēpšanas paņēmiens).
 • 10. decembris 2020
  Kaspersky un Alias Robotics paaugstina rūpniecisko robotu aizsardzību
  Kaspersky un Alias Robotics ir noslēguši sadarbības līgumu ar mērķi tālāk pilnveidot operacionālo tehnoloģiju (OT) infrastruktūrā izmantoto robotu kiberdrošību. Kā apstiprina iepriekšējā sadarbība, Kaspersky Industrial CyberSecurity un Alias Robotics Robot Immune System (RIS) risinājumi var savstarpēji sadarboties un veiksmīgi pasargāt no uzbrukumiem OT tīklu robotus, nostiprināt vadības moduļu drošību un nepieļaut robotu vadības pārņemšanu.
 • 7. decembris 2020
  Kaspersky ICS CERT kļūst par globālā Forum of Incident Response and Security Teams (FIRST) dalībnieku
  Pēc rūpīgas izvērtēšanas Kaspersky rūpniecisko sistēmu datorapdraudējumu reaģēšanas komanda (ICS CERT) ir oficiāli pievienojusies globālajam Drošības incidentu reaģēšanas komandu forumam FIRST — vadošai starptautiskai tehniskajai grupai, kurā ietilpst 540 valdību un privāti akreditētas CERT (datorapdraudējumu reaģēšanas komandas). Šajā forumā Kaspersky dalīsies pieredzē un sadarbosies ar plašāku IT drošības kopienu, lai kopīgiem spēkiem padarītu pasauli drošāku.