• 31. jūlijs 2019
  Kiberspiegošanas grupējumam Turla konstatēti jauni rīki
  Kaspersky pētnieki atklājuši, ka krievvalodīgais kiberuzbrucēju grupējums Turla ir pārveidojis savu rīku komplektu, apgādājot viņu slaveno JavaScript ļaunprogrammu KopiLuwak ar jaunu komponenti, sauktu par Topinambour, izveidojot divas analoģiskas versijas citās valodās un izplatot ļaunprogrammatūru, citastarp, ar inficētām interneta cenzūras apiešanai paredzētas programmatūras instalācijas paketēm. Pētnieki uzskata, ka šāds paņēmiens paredzēts atklāšanas iespēju mazināšanai un precīzai upuru izvēlei. Topinambour tika pamanīts pret valdības iestādēm vērstā operācijā 2019. gada sākumā.
 • 25. marts 2019
  Operācija ShadowHammer: jauns piegādes ķēdes uzbrukums apdraud simtiem tūkstošu lietotāju visā pasaulē
  Kaspersky Lab ir atklājus jaunu, sarežģītu pastāvīgo draudu (APT) kampaņu, kas skārusi lielu skaitu lietotāju, ar tā saucamā piegādes ķēdes uzbrukuma starpniecību. Uzņēmuma pētnieki ir atklājuši, ka aiz operācijas ShadowHammer stāvošie noziedznieki par savu mērķi izvēlējušies ASUS Live Update utilītprogrammas lietotājus, injicējot šajā programmā lūku laika periodā vismaz no 2018. gada jūnija līdz novembrim. Kaspersky Lab eksperti lēš, ka par uzbrukuma upuriem varētu būt kļuvuši vismaz miljons lietotāju visā pasaulē.
 • 13. marts 2019
  Kaspersky Lab ziņo par nesen atklāta kiberuzbrucēja izmantotu Windows nulles dienas ekspluatējumu
  Kaspersky Lab automātiskās tehnoloģijas atklājušas jaunu Microsoft Windows ievainojamību, kuru, kā tiek uzskatīts, mērķtiecīgiem uzbrukumiem, izmanto vismaz divi kiberuzbrucēju grupējumi, tostarp – nesen atklātais SandCat. Šis ir jau ceturtais nulles dienas ekspluatējums, kuru internetā atklājusi Kaspersky Lab Automātiskā ekspluatējumu novēršanas (Automatic Exploit Prevention vai AEP) tehnoloģija. Kaspersky Lab informēja par atklāto ievainojamību CVE-2019-0797 kompāniju Microsoft, kura ir izlaidusi labojumu.
 • 6. marts 2019
  Kaspersky Lab: 2018. gadā gandrīz divkāršojies mobilās ļaunprogrammatūras atvairīto uzbrukumu skaits
  Kaspersky Lab pētnieki ir konstatējuši, ka mobilās ļaunprogrammatūras atvairīto uzbrukumu skaits ir gandrīz dubultojies pagājušā gada laikā. 2018. gadā tas bija 116.5 milj. uzbrukumu ar ievērojamu skarto unikālo lietotāju skaita kāpumu, salīdzinot ar 66.4 milj. uzbrukumu 2017. gadā. Neskatoties uz to, ļaunprogrammatūras failu skaits ir samazinājies, kas liek pētniekiem secināt, ka mobilā ļaunprogrammatūra savā kvalitātē kļūst iedarbīgāka un precīzāka. Šie un citi atklājumi ir apskatīti Kaspersky Lab pārskatā Mobile malware evolution 2018.
 • 1. februāris 2019
  Kiberspiegošanas grupa Chafer uzbrūk vēstniecībām ar pašdarinātas spiegprogrammatūras atjauninājumu
  Kaspersky Lab pētnieki ir konstatējuši vairākkārtējus mēģinājumus ar pašdarinātu spiegprogrammatūru inficēt ārvalstu diplomātiskās iestādes Irānā. Domājams, ka uzbrukumos ir izmantotas atjaunināta lūka (backdoor) Remexi. Kampaņā ir izmantoti arī vairāki likumīgi rīki. Lūka Remexi ir piederīga aizdomās turētai persiešu valodā runājošai kiberspiegošanas grupai, kas ir pazīstama ar nosaukumu Chafer un iepriekš ir bijusi saistīta ar atsevišķu personu kibernovērošanu Tuvajos Austrumos. Pievēršanās vēstniecībām var liecināt par jauniem šīs grupas mērķiem.
 • 24. janvāris 2019
  Kaspersky Lab atklāj divu bēdīgi slavenu krievvalodīgu hakeru grupu kopējo infrastruktūru
  Kaspersky Lab eksperti konstatējuši, ka divas bēdīgi slavenas hakeru grupas sadarbojas; tās ir hakeru grupa GreyEnergy, kas, domājams, ir BlackEnergy pēctece, un kiberspiegu grupa Sofacy. Pētnieki secinājuši, ka abas grupas vienlaicīgi izmantojušas vienus un tos pašus serverus, taču dažādiem mērķiem.
 • 17. decembris 2015
  Kaspersky Lab pirmo reizi vairāku gadu laikā reģistrē ļaunprogrammatūru skaita samazināšanos
  Saskaņā ar Kaspersky Lab vērtējumu 2015. gadā ļaunprogrammatūru tirgus ir piesātinājies. Kopš pagājušā gada uzņēmuma ik dienu atklāto jauno ļaundabīgo datņu skaits ir samazinājies par 15 000 vienībām — no 325 000 līdz 310 000. Eksperti uzskata, ka šī krituma galvenais iemesls ir jaunu ļaunprogrammatūru izstrādes ekonomiskā nelietderība. Uzbrucējiem daudz lētāk izmaksā leģitīmu ciparparakstu zādzība vai izveide, kurus viņi piešķir ļaunprogrammatūrām, tādējādi uzdodot tās par nekaitīgām lietotnēm. Turklāt vienlaikus ietaupīt uz izstrādi un pelnīt naudu viņiem ļauj uzmācīgā reklāmprogrammatūra, kuras īpatsvars kibernoziedznieku arsenālā nemitīgi pieaug.